Skupinky

O čem jsou skupinky ?Domácí skupinky jsou významnou součástí fungování našeho sboru. Jelikož jako církev máme v názvu "společenství", jsou právě skupinky místem, kde toto společenství uskutečňujeme.

Krátce k historii skupinek. V Bibli čteme, že se raná Církev scházela jak v chrámu tak i v domácnostech. Pak ale, jak se zdá, od takového scházení ustoupila a to pravděpodobně kvůli různým zavádějícím učením. Skupinky se ve větším měřítku znovu objevují (v průběhu staletí určitě také existovaly, jen o nich nemáme moc zmínek) a to až kolem roku 1700, kdy při kázáních Johna Wesleye v Anglii uvěřilo v Ježíše veliké množství lidí. Bylo skutečně nadlidské se o všechny tyto nově uvěřivší postarat. A tak Wesley rozdělil sbory do skupin a ty se začaly pravidelně scházet u některého člena v domácnosti. Tehdy byla zavedena jasná pravidla, jak má taková skupinka vypadat. My však chceme, aby si způsob a průběh skupinky zvolili sami účastníci podle potřeb.

Současně jsou tři oblasti skupinky, které by každá skupinka nějakou formou obsahovat měla:
1. Sdílení - povídání si o svých osobních zkušenostech s Bohem nebo těžkostech, se kterými potřebujeme pomoci.
2. Vyučování z Božího slova, tedy Bible - obvykle to má na starosti vedoucí skupinky, který tím může pověřit někoho ze členů. To o čem se má mluvit nijak neurčujeme, jen víme že prospívá, když se vedoucí vrátí ve vyučování ke kázání z nedělního shormáždění.
3. Evangelizace - to znamená dělat skupinku tak, aby byla přístupná a srozumitelná nejen křesťanům, ale i těm, kteří mají nějaké otázky a vztah s Ježíšem teprve hledají.

Naše skupinky se v současnosti z praktických důvodů konají většinou ve sborové budově. Zván je každý hledající. Setkání jsou neformální a pro někoho, kdo má obavy z větších shromáždění, to je způsob, jak navázat dobré vztahy s lidmi, ale hlavně s Ježíšem.

Skupinka žen, která je výhradně určena pro ženy, se koná každé pondělí od 18:00 ve sborové budově.

Skupinka "maminek" je ve středu dopoledne od 9:30 také ve sborové budově.

Skupinka mužů je ve čtvrtek a to od 18:00 hod také ve sborové budově.


| Autor: Marek | Vydáno 20. 07. 2017 | 3404 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

počítadlo.abz.cz

Optimalizováno pro Internet Explorer Web site powered by phpRS