Kdo jsme

KS Klatovy - Kdo jsme ?Představení:
Křesťanské společenství Klatovy (KS Klatovy) je součástí státem registrované Církve Křesťanská společenství ČR. KS Klatovy je místním společenstvím tvořeným v současnosti 50 dospělými členy a 20 dětmi, kteří se pravidelně scházejí na nedělních bohoslužbách a dalších společných setkáních během týdne (více v rubrice Kontakt). Jak vyplývá již z názvu, jsme křesťané. Křesťany jsme se stali, když jsme poznali, že Bůh opravdu existuje a uvěřili jsme v Ježíše Krista. Bůh zasáhl do našich životů a tak potvrdil, že Bible je pravdivá. Uvěřili jsme, že Boží Syn, Ježíš Kristus, byl ukřižován za naše hříchy a třetího dne vzkříšen. Proto jsme Jej poprosili aby nám odpustil naše viny, dali jsme se pokřtít a rozhodli se žít podle Boží vůle, jak ji Bůh ukazuje v Bibli. To zahrnuje následující hodnoty, které usilujeme mezi námi rozvíjet a prohlubovat: lásku, radost, pokoj, trpělivost, laskavost, dobrotu, věrnost, tichost a sebeovládání. Toužíme po tom, aby na našem společenství bylo viditelné, že Bůh je, a že je dobrý. Zároveň počítáme s Boží mocí, která zahrnuje vyslyšení modliteb a Boží pomoc v každých okolnostech našich životů.

Vznik a historie:

Počátky Křesťanského společenství Klatovy sahají k roku 1988. Tehdy ve sboru Československé husitské církve v Klatovech působil farář Pavel Hradský, který prožil osobní setkání s Bohem a jeho kázání a služba vycházely z jasného poselství Bible. V roce 1988, tedy ještě v době komunismu, začali husitskou faru navštěvovat mladí lidé z města, kteří hledali odpověď na své otázky. Ve zmíněném roce se mnozí z nich stali křesťany. Začali se téměř denně scházet k modlitbám, k vyučování Božího slova a v neděli k bohoslužbám. Zároveň přirozeně o své nové zkušenosti mluvili s dalšími lidmi ze svého okolí a sdíleli s nimi, jaký je Bůh a jak proměnil jejich životy. Tak postupně přicházeli další lidé z Klatov, kteří skrze toto svědectví uvěřili v Boha. V roce 1992 jsme z Československé husitské církve vystoupili a připojili jsme se do vznikajících Křesťanských společenství ČR, která svým zaměřením lépe odpovídala povaze našeho sboru. V roce 1999 se stal pastorem Marek Prosner, po kterém v září roku 2008 převzal toto pověření Pavel Fialka. Informace o konání bohoslužeb a setkání najdete v našich Kontaktech. Bohoslužby jsou přístupné pro veřejnost. Jak probíhají naše bohoslužby se můžete dozvědět v článku „Jak vypadá naše typická bohoslužba“.

Pozvání:
Pokud se potřebujete dozvědět více o Bohu a nebo byste se k nám jednoduše chtěli přijít podívat, pak vás zveme k návštěvě našeho společenství. Můžete nás též kontaktovat telefonicky nebo e-mailem (viz Kontakt), rádi odpovíme na vaše dotazy.

Ježíš Kristus řekl: „Já jsem ta Cesta, Pravda i Život.“

Pavel Fialka
pastor sboru


Související články:
Jak vypadá naše typická bohoslužba ? (31.08.2017)
| Autor: Marek | Vydáno 22. 08. 2017 | 8551 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

počítadlo.abz.cz

Optimalizováno pro Internet Explorer Web site powered by phpRS